KOCKÁZATI ÉLETBIZTOSÍTÁSOK
28.000 NAP ANYAGI BIZTONSÁGBAN
21.000 NAP ANYAGI BIZTONSÁG A CSALÁDNAK
ELGONDOLKODTATÓ TÉNYEK
Hitelek és életbiztosítások
Halálozások száma korcsoportonként
Magyarországon több, mint 1,6 millió ingatlan fedezetű és szabad felhasználású jelzáloghitel, valamint személyi kölcsön van. A hitelt felvevők nagy része abba a korosztályba tartozik, akinél a hitel futamideje alatt már jelentősen megemelkedik a halálozások száma. Az életbiztosítások, így a hitelfedezeti életbiztosítások száma a hitelek számánál lényegesen kisebb.
Háromból csak egy családnak van védelme hitel futamideje alatt.
Gyereket egyedül nevelő szülők
Magyarországon több mint 1,7 millió gyerekes család van. Közülük minden 3. családban a szülő egyedül neveli a gyermeket.
Egy családfenntartó jövedelmének kiesése még azokban a családoknak is nagy gondot okoz, ahol két kereső van.
Újonnan megállapított rokkantságok száma
Egy főre jutó rokkantsági járadék havonta
2011-ben Siófok lakosságának megfelelő embernél állapítottak meg rokkantságot, 10 év múlva ez a létszám már Pápa teljes lakosságával volt megegyező. Az egy főre jutó havi rokkantsági járadék a 2011-es 62 ezer forintról 10 év alatt 89 ezer forintra emelkedett.
A havi átlagos rokkantsági járadék összege a minimálbér 45 %-át éri el.
Balesetek
Hazánkban 2021-ben 95.000 ember sérült meg munkahelyi, közlekedési vagy háztartási balesetben. Ez akkora szám, mintha Székesfehérvár teljes lakosságát érte volna valamilyen baleset egy év alatt. Az emberek általában a közlekedési balesetekre figyelnek, hiszen legtöbbször ezek szerepelnek a hírekben.
A statisztikák szerint viszont a háztartási balesetek jelentik a legnagyobb veszélyforrást: majdnem 4 x annyi ember hal meg háztartási balesetben, mint ahányan közlekedési balesetben.
Egészségi állapot
Fiatalok betegségei, 19-34 éves korosztály
Az elmúlt 20 évben a 19-34 éves korosztálynál több mint kétszeresére nőtt a háziorvosok által kezelt betegségek száma.
A csigolyabántalom és pajzsmirigy-problémák száma 6-szorosa, az asztma, a vérképző szervekkel kapcsolatos betegségek, és vékony és vastagbél gyulladások száma 3-szorosa a 20 évvel ezelőttieknek.
Új daganatos betegek
KÜLDETÉSÜNK, HOGY FELKÉSZÍTSÜK A CSALÁDOKAT A VÁRATLAN HELYZETEKRE ÉS BIZTONSÁGOSABBÁ TEGYÜK AZ ÉLETÜKET
Ki segíthet a bajban?
Mekkora összeg jelenthet segítséget?
Mekkora az Ön felelősségének összege?
A szeretetet ugyan nem lehet számszerűsíteni, de a felelősség összegét igen.
A felelősség összege általános esetben a napi kiadások fedezete, a tervezett megtakarítások összege, fennálló hiteltartozások visszafizetése és a végtisztesség, örökösödés költségei.
Egy ügyfelünk példája:
43 éves nős, családos férfi, nettó jövedelme 5,0 MFt/év (417eFt/hó), a felesége 41 éves, nettó jövedelme 4,2 MFt/év (350eFt/hó), két általános iskolás gyerekük van, akiket egyetemre akar küldeni, amire gyermekenként 2,5 MFt-ot akarnak félretenni. Van lakáshitelük, a hátralévő hiteltartozás: 6 MFt. Az ingatlanon kívül nincs jelentős vagyonelem, és átlagos az igény a végtisztességre.Meddig lesz felelős szeretteiért?
A válasz egyszerű: ameddig az anyagi felelősség fennáll. Hitel esetében a futamidő, gyereknél a felnőtté válás és saját jövedelem megteremtés, szülő vagy házastárs esetében pedig jellemzően élethossziglan tart a felelősség.
„Annyira fontos vagy nekem, hogy minden elképzelhető és elképzelhetetlen helyzetben biztonságban akarlak tudni.
Akkor is, ha én már nem vagyok veled.”
Az állam által nyújtott védelem
A szociális és egészségügyi ellátórendszeren keresztül nyújtott támogatások azokban az esetekben, amikor valamilyen nem várt életesemény következik be. Ezek a támogatások azonban időben és összegben is korlátozottak. Két példán keresztül mutatjuk be az összegeket, mindkét számításban ugyanaz a család szerepel, csak a jövedelemben van különbség.
A példaként vett családban a férj 48 éves, felesége 41 éves, gyermekük 12 éves. Az özvegyi nyugdíj és az árvaellátás számításhoz szükséges a nyugdíjszámítási szolgálati idő, a példában azt feltételeztük, hogy a férjnek 22 év beszámító szolgálati ideje van.
Az első esetben a KSH 2022.08. havi adatai szerinti országos átlagos bruttó bért, 497.200 Ft-ot és ugyanezen statisztika szerinti nettó bért, 330.300 Ft-ot vettük alapul. A második esetben az átlagos bruttó bér kétszeresét, 994.400 Ft jövedelmet tételeztünk fel, aminek a nettó értéke 661.276 Ft.
A grafikonokon azok az összegek szerepelnek, melyek:
- 30 napos otthoni betegség, illetve 30 nap kórházi kezelés után táppénzként jár
- 51–60% közötti egészségállapot (B rokkantsági kategória), illetve 31-50 % közötti egészségállapot (C rokkantsági kategória) esetén jár
- családfenntartó halála esetén özvegyi nyugdíjként (1 évig), illetve árvajáradékként (16 éves korig vagy felsőfokú tanulmányok végéig) jár az özvegynek, illetve a gyermeknek